on 3 maj 2011


500 g serka mascarpone
500 ml śmietany kremówki 36%
1 szkl. cukru pudru
1 opakowanie śmietanki śnieżki w proszku
nasączenie blatów:
pół szkl. zalewy brzoskwiniowej z puszki
pół szklanki wody przegotowanej ostudzonej
2 łyżki likieru brzoskwiniowego lub gruszkowego
dodatkowo:
250 g fistaszków nie solonych
1 puszka brzoskwiń w zalewie
500 ml śmietany kremówki 36%
1 opakowanie śmietanki śnieżki w proszku

Biszkopt przygotować wg przepisu na biszkopt idealny, suchy wierzch ściąć i odłożyć do dekoracji. Biszkopt rozkroić na trzy blaty każdy naponczować płynem przygotowanym z zalewy wody i likieru.

masa: cukier puder przesiać, zimną kremówkę ubić na sztywno dodać cukier puder i śnieżkę. Dodawać po łyżce mascarpone, miksować krótko i na małych obrotach. Brzoskwinie odsączyć i pokroić w kostkę ale nie za drobno. Po kolei układać warstwy, blat biszkopta na to 1/3 masy i pokrojone brzoskwinie.

dekoracja: drugą kremówkę ubić jak wyżej ze śnieżką, można dodatkowo dosypać cukier puder ale nie koniecznie (ja dałam 4 łyżki). Cały tort obłożyć bitą śmietaną, wyrównać boki i wierzch. Fistaszki posiekać i podprażyć na suchej patelni, wymieszać z okruszkami pozostałymi z biszkopta, następnie dokładnie posypać boki tortu. Na wierzch delikatnie położyć opłatek dekoracyjny i docisnąć.  Z reszty bitej śmietany zrobić ozdobne rozetki. Gotowy tort przechowywać w lodówce, nie przykrywać folią aby opłatek się nie rozmazał.